Kontakt

Jan Švehla

Provozovatel e-shopu mrňatům.cz

Adresa: Jirkovská 224, 431 11 Otvice

Kontakt: +420 777 653 695, mrnatum@mrnatum.cz

Kateřina Švehlová

Vyřizování objednávek, reklamací

Kontakt: +420 775 160 067

objednavky@mrnatum.cz |  reklamace@mrnatum.cz

IČ: 74161687 | DIČ: CZ8601192655

Jsme plátci DPH.

Bankovní spojení: Airbank a.s. | Číslo účtu: 1810470017/3030 (CZK), 1810470025/3030 (EUR)

 

Zákaznická linka:

Provoz zákaznické linky +420 775 160 067:

PO - PÁ: 07:00 - 19:00
SO: 08:00 - 12:00
NE: pouze e-mail (objednavky@mrnatum.cz)

 

 

Rychlý kontakt

Zákaznická linka:

Provoz zákaznické linky +420 775 160 067

PO - PÁ: 07:00 - 19:00
SO: 08:00 - 12:00
NE: pouze e-mail (objednavky@mrnatum.cz)

 

Dotazy e-mailem:

mrnatum@mrnatum.cz | objednavky@mrnatum.cz

Proč nakupovat u nás?
 • kvalita je pro nás více než kvantita
 • pravidelně obměňujeme sortiment
 • jsme rodinný podnik
 • náš e-shop je naší vizitkou

Hodnocení obchodu na Zboží.cz

Hodnocení obchodu na Heureka.cz

Pricemania.cz - Srovnání cen

Novinky

24.9.2020

Všechno nejlepší, mrňatům.cz :-))) slavíme 4. narozeniny a vy jako obvykle dostáváte dárky :-). Více informací najdete na našem blogu.

21.9.2020

Oblíbené ochranné helmičky se vrací! Naskladnili jsme je 24.9.2020 :-).

7.7.2020

Kvůli nepoctivcům, kteří vytváří falešné objednávky, definitivně rušíme dobírku jako způsob platby. V posledních týdnech jsme zaznamenali vysoký nárůst nevyzvednutých zásilek, které byly přesměrovány na parcelshop a následně ponechány bez vyzvednutí. To omezuje jak nás, tak vás - naše poctivé zákaznice a zákazníky, kteří by si rádi koupili některé z limitovaného zboží, ale které je v dané době vedeno jako dočasně nedostupné či jako položka, která již není skladem.

Děkujeme všem poctivým nakupujícím za pochopení!

6.3.2020

Připravili jsme zcela nové produkty od amerického výrobce infantino. Jedná se o hrací podložky a o nosiče miminek a malých dětí.

11.11.2019

Snížili jsme ceny přepravy na PPL Parcelshopy! Nechte si od nás poslat balíček s objednávkou na libovolný parcelshop společnosti PPL již za 65 Kč!

Naskladnili jsme také nové kojenecké soupravy ;-)

 

Jsme zelený e-shop

 

Snažíme se eliminovat naši uhlíkovou stopu, a proto téměř všechny zásilky odesíláme v již použitých (ale nepoškozených) krabicích a zboží balíme do recyklovaných plastových obalů. Faktury a další dokumenty Vám se zásilkou chodí pouze na FSC certifikovaném papíru. Stretchovou folii využíváme pouze v nezbytně nutných případech. Snažíme se maximálně chránit životní prostředí; podpořte naši snahu a třiďte odpad.

 

První dny miminka na světě

První dny miminka na světě

10. 09. 2017, 20:58

První dny na světě aneb jaké oblečení zvolit pro čerstvé miminko?

Je to tu, nastal den, případně noc, kdy má přijít nové miminko na svět. Maminka je na cestě do porodnice i s nezbytnou prvotní výbavičkou pro miminko, jakmile se narodí. Většina maminek má takovou výbavičku sbalenou už dlouho před tím, než se přiblíží termín porodu, což je jedině dobře, aby bylo na všechno dostatek času a nemuselo se spěchat.

 

Co by taková první výbavička měla obsahovat? Rozhodně dostatek kvalitního kojeneckého oblečení z jemných přírodních materiálů. Rozhodně nic, co by čerstvé miminko mohlo dráždit a ještě více mu první dny v absolutně cizím prostředí znepříjemňovat. Vyvarovat bychom se měli umělým vláknům, jako je polyester, polyamid a naopak bychom se měli spolehnout na kvalitní bavlněné oblečení.

 

Zvlášť v zimním období je třeba klást důraz na to, aby miminko neprochladlo, takže je třeba při balení počítat s větším podílem teplejšího oblečení. Z vlastní zkušenosti jsme pro vás sepsali přibližný seznam oblečení, které byste měli mít připravené do porodnice – ten si samozřejmě musíte přizpůsobit vašim potřebám, možnostem a zejména ročnímu období, kdy přichází miminko na svět. Důležité upozornění: jak jsme chvíli po příjmu zjistili, tak skříně v nemocničním pokoji nejsou nafukovací, takže musí zafungovat tatínkovská logistika a v případě potřeby vozit nové věci jako na běžícím pásu :-).

 

Pro pobyt v porodnici:

 • dostatečný počet bodýček (v zimě zejména s dlouhým rukávem), ideálně 5 ks,
 • dupačky, alespoň 5 ks,
 • modernější maminky mohou přibalit místo dupaček trička s dlouhým rukávem a tepláčky nebo legíny, v sadě alespoň 5 ks,
 • pokud je nestabilní teplota v místnosti (větrání, časté otvírání dveří na chodbu atd.) pak doporučujeme lehký svetřík, vestičku nebo mikinku přes bodýčko nebo dupačky, alespoň 2-3 ks,
 • pokud jsou potřeba, tak ponožky pro kojence – nejlépe s žádnou nebo velice tenkou gumičkou, aby miminko neškrtily), alespoň 2-3 páry,
 • kojenecké čepičky, alespoň 2 ks,
 • kojeneckou zavinovačku,
 • případně rukavičky proti poškrábání.

Pro přejezd z porodnice domů:

 • opět začneme buď bodýčkem nebo dupačkami, dále pak
 • v zimě zcela určitě oblékneme na bodýčko nebo dupačky teplou kojeneckou kombinézu nebo overal, v létě pak lehkou kombinézu,
 • zimní čepičku s rukavičkami, v létě pak lehčí čepičku nebo klobouček.

V tuhle chvíli tedy máme přibližný seznam kojeneckého oblečení, které bychom měli mít připravené s sebou. Druhá otázka, neméně důležitá, je otázka velikostí oblečení pro miminka. To je vždy "sázka do loterie", protože spoléhat se na odhady z ultrazvuku je někdy dost zavádějící. Náš model měl mít podle ultrazvuku maximálně 3500 g a nakonec vážil dost přes 4000 g, což nám udělalo trošku čáru přes rozpočet a museli jsme vyměnit půlku už připraveného oblečení.

 

Co můžeme obecně doporučit – pokud se miminko narodí ve standardním termínu nebo kousek po něm, měli byste mít po ruce velikost 56, což přibližně odpovídá délce novorozeněte (jako další velikosti kojeneckého oblečení). Pokud však odhady na ultrazvuku ukazují na menší miminko nebo pokud jste porodili předčasně, určitě je dobré mít připravenou velikost 50. Občas se narodí i vyloženě malá miminka, pro ně je tu ještě velikost extra malé (u nás si můžete pořídit v této velikosti několik druhů oblečení pro miminko). Ty jsou pro miminka s menší porodní délkou než 50 cm. Naopak, pokud už na ultrazvuku řeknou, že miminko bude dost velké, připravte si minimálně velikost 56, lépe 62, aby bylo oblečení miminku pohodlné. 

 

Ať jste ještě v očekávání nebo již po porodu, přejeme vám i vašim miminkům co nejrychlejší cestu z porodnice domů!

 

Máte podobné zkušenosti? Neváhejte se s námi podělit na mail info@mrnatum.cz. Pokud budete chtít, můžeme publikovat vaše seznamy oblečení a doporučení všem nastávajícím maminkám. 

Komentáře

Diskuze je prázdná.

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).

Souhlasím
Nesouhlasím